Artystyczne wnętrze z duszą. Drewno czy beton na podłodze?

Rok 2019 przynosi nam nowe spojrzenie na aranżację wnętrz. Jednym z zauważalnych trendów jest odchodzenie od surowego minimalizmu i ocieplanie go pastelami, ściennymi zdobieniami oraz elementami dekoracyjnymi. Dzięki takim dodatkom powstają niezwykle klimatyczne wnętrza, odzwierciedlające pasje i styl życia domowników.

Minimalizm w ciepłej odsłonie

Choć surowy minimalizm nie do końca lubi się z innymi stylami, to czasem warto nieco pomieszać gatunki i wprowadzić do wnętrza elementy, które nadadzą pomieszczeniu wyjątkowy charakter, zgodny z zainteresowaniami mieszkańców. Bazując na podstawach modernistycznego stylu, którymi niewątpliwie są wielkoformatowe, gresowe płytki podłogowe o fakturze betonu, np. z kolekcji Montego, Tassero lub Limeria, z powodzeniem możemy stworzyć także przytulne, klimatyczne wnętrza. Kluczem do sukcesu będzie starannie dobrane wyposażenie oraz wymyślne dekoracje. Surowa struktura betonu dobrze komponuje się z klasycznym marmurem, pozwalając na niebanalną ekspozycję antycznych rzeźb. Będzie także dobrym tłem dla eklektycznych wnętrz utrzymanych w szarościach i brązach, łączących styl tradycyjny z kobiecym shabby chic.

Drewno z charakterem

Mówi się, że artyści nie przywiązują uwagi do otoczenia, w pełni koncentrując się na swojej pasji. Wnętrza, w których żyją i pracują, na pierwszy rzut oka wydają się nieuporządkowane i pełne niepasujących do siebie elementów. To jednak tylko pozory. Przykładem niech będzie salon utrzymany w kolorystyce beżów i brązów, w którym pierwszoplanową rolę odgrywa przepięknie zdobiony kominek, a uwagę przykuwają poukładane niedbale obrazy oraz ciekawie zaprojektowane meble. Mianownikiem tak wyszukanej stylizacji nie może być banalne wykończenie podłogi. Tutaj świetnie odnajdzie się kolekcja gresowa Catalea, wyróżniająca się delikatnym rysunkiem drewna, w intrygującej, lecz niezwykle pasującej do wystroju kolorystyce dust. Interesujący efekt uzyskamy, układając tak duże płytki w formie tradycyjnej jodełki, która dodatkowo podkreśli charakter wnętrza.

Wnętrze zachęcające do lektury

Regał pełen książek, wygodny fotel z podnóżkiem, odpowiednio zaprojektowane oświetlenie – tak zaaranżowany salon zachęca do lektury. Aby wprowadzić do wnętrza harmonię i spokój, kompozycję oparto na płytkach nawiązujących rysunkiem do drewna. Te, z kolekcji Lussaca, wyróżniają wyraziste usłojenie, naturalny kolor nugatu oraz ciekawe tonalne przejścia. Projekt uzupełniono jedynie komfortową sofą oraz świetnie korespondującym z podłogą stojakiem na roślinność.

Niebanalne wnętrza wymagają odpowiedniej oprawy. I choć gres może wydawać się zbyt chłodny, to jego różnorodne oblicza doskonale odnajdą się w klimatycznych wnętrzach – zarówno tych nowoczesnych, jak i przytulnych, tradycyjnych, a nawet rustykalnych.

Poprzedni artykułJak wybrać motyw przewodni domowej aranżacji?
Następny artykułBiel – kolor, który maluje klimat

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj