Hurtownia tkanin – sposoby pozyskiwania tkanin odzieżowych

Producenci odzieży, którym zależy na produkcji trwałych, modnych i porządnie wykonanych ubrań, dążą do nawiązania współpracy z hurtowniami tkanin, oferującymi bezpieczne i wysokojakościowe materiały do szycia. Hurtownia tkanin nie zajmuje się produkcją tkanin, a sprzedażą gotowych materiałów, pozyskiwanych ze sprawdzonych źródeł. Oznacza to, że posiada wiedzę na temat metod wytwarzania tkaniny, dokładnie sprawdza jej skład, zwraca uwagę na certyfikaty. Dzięki odpowiednio wyselekcjonowanym tkaninom, hurtownia może nawiązać współpracę z najlepszymi producentami odzieży w kraju i zagranicą.

Tkaniny odzieżowe – stosunek ceny do jakości

Cena tkaniny uzależniona jest od wielu czynników. Podstawowym jest oczywiście jakość, choć nie w każdym przypadku. Może się bowiem okazać, że za syntetyczną tkaninę świetnej jakości, grubą i mięsistą, zapłacimy znacznie mniej niż za cieniutką, przeciętną tkaninę, ale wykonaną z surowca naturalnego – lnu, wełny czy jedwabiu. Ważna jest zatem zarówno jakość tkaniny, jak i jej skład materiałowy czy rodzaj splotu. Niekiedy płacimy też za markę.

W Polsce panuje przekonanie, że tkaniny sprowadzane z Chin czy Bangladeszu są materiałami niskiej jakości, ale kupowanymi na potęgę ze względu na niską cenę. Jest w tym trochę prawdy, ale zdecydowanie nie można przyjąć, że wszystko co pochodzi z państw Azjatyckich, jest produktem wątpliwej jakości. Nie można również przyjąć, że wszystko, co opuszcza rodzime fabryki, jest produktem wysokojakościowym i należy za to słono zapłacić. Pewne jest natomiast, że tkaniny opuszczające polskie fabryki muszą przejść stosowane badania i zdobyć odpowiednie certyfikaty. Dotyczy to wszystkich producentów tkanin prowadzących działalność na terenie UE. Hurtownia tkanin ROAN nie sprzedaje tkanin innych niż oznaczone certyfikatem OEKO-TEX standard 100.

Produkcja tkanin i dzianin

Producenci materiałów do szycia zwykle zajmują się zarówno wytwarzaniem tkanin, jak i dzianin. Czym różnią się te materiały? Otóż zasadnicza różnica dotyczy sposobu pozyskiwania. Tkaniny powstają w procesie tkania, natomiast dzianiny poprzez dzianie. Tkaniny zbudowane są z prostopadłych do siebie nitek. Tka się je na krzyż, przez co materiał nie jest tak miękki i rozciągliwy jak w przypadku dzianiny, która to powstaje z nici tworzącej prostopadłe oczka i rzędy. Na podstawie rodzaju splotu można podzielić tkaniny i dzianiny na kilka kategorii.

Hurtownia tkanin odzieżowych o różnym splocie

Wyróżniamy wiele rodzajów splotów tkanin, ale najbardziej znane są trzy podstawowe rodzaje: splot płócienny (za przykład może posłużyć tutaj koszula flanelowa), splot atłasowy (satynowe bluzki damskie) oraz splot krzyżowy (jeansy). Dobra hurtownia tkanin posiada w swojej ofercie tkaniny o różnorakim składzie, splocie i gramaturze, dzięki czemu może spełnić potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów.

Poprzedni artykułOszczędzanie na zakupach – sprawdź najważniejsze zasady
Następny artykułBransoletki damskie w nowoczesnym stylu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj