Jak wybrać basen ogrodowy?

O posiadaniu własnego basenu marzy niejeden z nas. Błogi spokój, ochłoda w upalne dni oraz możliwość relaksu w rodzinnym gronie to największe atuty domowego zbiornika. Nie zawsze jednak możemy pozwolić sobie na budowę basenu o „olimpijskich rozmiarach”, gdyż ogranicza nas choćby powierzchnia ogrodu oraz budżet, jakim dysponujemy. Jak wówczas znaleźć kompromis i mimo wszystko nie zrezygnować z marzeń?

Alternatywa dla basenu murowanego

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań, jakie stosowane jest od wielu już lat, są baseny rozkładane. Znajdziecie je w kilku wersjach. Pomijamy zbiorniki dmuchane, które nie do końca sprawdzą się w ogrodowych zastosowaniach. Skupmy się za to na basenach rozporowych. To nowoczesne rozwiązania, które działają na prostej zasadzie – woda, wywierając nacisk na ścianki basenu, stabilizuje go. Modele rozporowe można ustawiać na równej powierzchni. Do montażu nie jest niezbędna specjalistyczna ekipa, gdyż instrukcje dostarczane wraz ze zbiornikiem, krok po kroku informują, co powinniśmy zrobić.

Pamiętajcie jednak, że sam basen nie wystarczy. Musicie zadbać również o niezbędne akcesoria, które pomagają między innymi utrzymać wodę w odpowiedniej czystości. Należy do nich pokrowiec, osłaniający basen przed zabrudzeniami stałymi, takimi jak piasek czy liście. Konieczny jest również filtr, który w połączeniu z odpowiednimi preparatami chemicznymi wyeliminuje z wody niebezpieczne mikroorganizmy. Jeśli na przeszkodzie w zakupie basenu wraz z niezbędnymi akcesoriami stoją przejściowe problemy finansowe, z pomocą przyjdą kredyty pozabankowe.

Na co uważać, wybierając basen?

Niezależnie na jaki model basenu się zdecydujecie, istnieje kilka uniwersalnych zasad, jakimi należy się kierować przy jego wyborze. Pierwszą jest z pewnością konieczność dopasowania wielkości, a co za tym idzie pojemności zbiornika, do powierzchni ogrodu. Kolejny aspekt to sposób rozkładania basenu. Sprawdźcie, czy producent oferuje wszystkie niezbędne akcesoria do montażu, a także, czy można go przeprowadzić samodzielnie.

Ogromne znaczenie będzie mieć także katalog akcesoriów kompatybilnych z konkretnym modelem basenu. Chodzi między innymi o wspomniane wcześniej filtry, drabinki czy też pokrowce. Zweryfikujcie również dostępność tych akcesoriów, które z czasem mogą ulec uszkodzeniu czy awarii i niezbędna będzie ich wymiana. Na koniec pozostawiliśmy kluczową kwestię, czyli gwarancję. Jest ona obowiązkowa, ale w zależności od producenta, może być udzielana na różny czas. Lepiej postawić na sprawdzone marki, w czym pomogą kredyty pozabankowe i kupić basen z co najmniej kilkuletnią gwarancją.

Poprzedni artykułCzas na zakup zabawki dla dziecka
Następny artykułTkanina minky w szafie twojego dziecka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj