Jakie drzwi wewnętrzne wybrać?

Mogłoby się wydawać, iż podjęcie decyzji dotyczącej tego elementu, który stanowi niejako wisienkę na torcie, jeśli chodzi o wykończenie wnętrz, nie powinno stanowić problemu. Praktyka jednak pokazuje, że może być to proces dość długi, a szeroki wybór produktów, pozornie mający ułatwić zakup, przekłada się na jego problematyczność. Czy jest coś, na co powinno się zwrócić uwagę, w trakcie zakupów? W jaki sposób można dobrać drzwi do pokoi lub łazienki, aby wkomponowały się w przestrzeń, jednocześnie zapewniając wyciszenie, a przy tym były wytrzymałe?

Na co zwrócić uwagę, gdy kupujemy drzwi wewnętrzne

Osoby planujące remont powinny się stanowczo wstrzymać z zakupem drzwi, jako jednego z pierwszych elementów. Przede wszystkim może to być decyzja podjęta na gorąco, co przyczyni się do dobrania błędnej kolorystyki. Dlatego prace remontowe najlepiej zacząć od ścian lub podłogi, dopierodopiero gdy wszystkie powierzchnie będą gotowe, można przystąpić do wyboru drzwi, dobierając ich kolorystykę do wystroju wnętrza.

Otwierane na prawo, czy lewo?

Z reguły drzwi wewnętrzne montowane w remontowanym pomieszczeniu mają już ustalone miejsce na zawiasy. W przypadku nowych mieszkań, jak te, w stanie deweloperskim, warto zwrócić uwagę na ten element. Trzeba mieć na uwadze, w którą stronę będą się otwierać oraz czy ruch ten nie będzie kolidować z innymi elementami. Nie ma nic gorszego, niż trudność w poruszaniu się pomiędzy pomieszczeniami, ponieważ jedne z drzwi uchylają się tylko do połowy. Innym powodem, dla którego warto zwrócić uwagę na umiejscowienie zawiasów, są meble lub ściany, które zostaną uszkodzone, w wyniku regularnego otwierania drzwi, jeśli wykona się błędny montaż.

Jaki materiał na drzwi wewnętrzne sprawdza się najbardziej?

Rynek stolarki dostarcza wielu ciekawych rozwiązań. Modele drzwi różnią się nie tylko przeznaczeniem, kolorystyką, czy rodzajem przeszklenia. W wielu przypadkach zastosowano różne procesy technologiczne ich konstrukcji. Z najczęściej spotykanych można wyróżnić:

  • drzwi wewnętrzne wypełnione z płyty wiórowej – jest to zdecydowanie najtrwalszy typ w tej kategorii produktowej, wiąże to się jednak z większą wagą tego elementu
  • drzwi wypełnione z płyty otworowanej – w tym przypadku mamy do czynienia z konstrukcją lżejszą, z uwagi, iż materiał wewnątrz drzwi, w tym przypadku płyta wiórowa, posiada regularnie umieszczone otwory
  • drzwi wypełnione „plastrem miodu” jest to specjalny wkład wypełniający, wytworzony z tektury, którego zadaniem jest stabilizowanie konstrukcji, drzwi tego typu są bardzo lekkie co przekłada się jednak na ich wytrzymałość

Drzwi wewnętrzne – kwestia gustu

Oczywiście, to, czy dane drzwi przypadły nam do gustu, jest bardzo ważne. Istnieje jednak kilka ważnych elementów, na które trzeba zwrócić uwagę podczas ich zakupu. Przeoczenie istotnych kwestii, może znacząco utrudnić korzystanie z danej przestrzeni, a nawet to uniemożliwić, dlatego decyzje zakupowe warto podejmować po namyśle i na spokojnie, tym bardziej, iż jest to zakup na lata.

Poprzedni artykułPodolog dla osób starszych
Następny artykułKompresor tłokowy 50l – niewielkie urządzenie o dużych możliwościach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj