Okna narożne – niebanalne i funkcjonalne

Projektując swój wymarzony dom poszukujemy elementów, które go wyróżnią i sprawią, że stanie się wyjątkowy i niepowtarzalny. Jednym z takich detali są okna narożne – nadają bryle lekkości, tworzą niebanalny efekt wizualny, a domownikom zapewniają fantastyczne widoki. Nie bez znaczenia jest także ich funkcjonalność: zwiększona powierzchnia przezierna okna i lepsze doświetlenie wnętrz, doskonałe parametry izolacyjności termicznej, trwałość i bezpieczeństwo.

Odkrywamy okna na nowo

Popularność minimalistycznych trendów w architekturze zmieniła postrzeganie okien przez architektów i projektantów. Zwłaszcza w budynkach o nowoczesnej, minimalistycznej formie, w których ograniczona została ilość zbędnych ozdobników, przeszklenia stają się główną dominantą architektoniczną i najważniejszą dekoracją elewacji. Okna o ciekawym designie pozwalają podkreślić i wydobyć wybrane elementy bryły budynku, inne pozostawiając w cieniu. Umożliwiają niezwykłą grę światłem, dzięki której dom zyskuje niepowtarzalne i zarazem zmienne oblicze – w zależności od pory dnia i roku prezentuje się inaczej.

Jakie okna wybrać, aby uzyskać taki efekt? Na szczególną uwagę zasługują modele narożne. Odpowiadają one na funkcjonalne i estetyczne potrzeby współczesnego budownictwa. Harmonizują z nowoczesnymi bryłami domów, stając się ich naturalnym dopełnieniem.

– Okna narożne przyciągają wzrok i stanowią ozdobę budynku. Doceniając ich liczne zalety, polecamy naszym klientom okno narożne całoszklane. Intrygujący efekt szklanych tafli, łączących się pod kątem 90˚ i pozbawionych tradycyjnego, szerokiego łącznika to niebanalna ozdoba każdego domu. Redukcja widocznych elementów pozwala uzyskać ultranowoczesny, a zarazem elegancki wygląd okna – mówi Jarosław Prywałko, Doradca Klienta w firmie OknoPlus.

Okna narożne – rewolucja projektowa w minimalistycznej formie

Okna narożne sprawdzą się w każdym pomieszczeniu – możemy zastosować je zarówno w salonie, jak i sypialni czy kuchni. Z uwagi na ich minimalistyczny design najlepiej prezentują się w nowoczesnych, prostych wnętrzach. Dodatkowo zastosowanie okien narożnych otwiera nowe możliwości aranżacyjne. W jaki sposób? Dotychczas przeszklenia umieszczane były w centralnej części ściany lub – co najmniej – w oddaleniu od jej krańcowych fragmentów. Wybierając okno narożne nie jesteśmy już zdeterminowani centralnym umiejscowieniem okien, które zawężało możliwości wystroju.

Nawet 30% więcej światła

Obok walorów wizualnych okna narożne mają szereg praktycznych zalet. Zapewniają dopływ większej ilości naturalnego światła, dzięki czemu sprawdzają się zwłaszcza w pomieszczeniach umieszczonych od północy. – Nasze okna narożne pomagają rozwiązać problem słabiej doświetlonych wnętrz, ponieważ dzięki nim do środka przedostaje się od 2 do 30% więcej światła słonecznego. Taki efekt osiągnęliśmy poprzez wyeliminowanie słupka na łączeniu okna i zastosowaniu dużych przeszkleń – mówi ekspert firmy OknoPlus.

Tym samym okna narożne optycznie powiększają wnętrze, nadają mu lekkości i nowoczesnej elegancji. Duże przeszklenia otwierają pomieszczenie. Sprawiają, że wydaje się ono bardziej przestronne, a przy tym zyskuje luksusowy charakter. To wyrazisty przykład, jak duży wpływ na wygląd domu mogą mieć okna.

Jasne, nowoczesne i ciepłe wnętrze z narożnymi przeszkleniami

Okna narożne – mimo dużych przeszkleń – mają bardzo dobre parametry izolacyjności termicznej. – W porównaniu do okien z tradycyjnymi łącznikami kątowym, zastosowany w naszym produkcie nowatorski sposób łączenia pakietów szybowych, znacznie ogranicza powstawanie mostków termicznych, a docieplenie z użyciem wkładu zapobiega uciekaniu ciepła na zewnątrz – wyjaśnia Jarosław Prywałko. – Ponadto pakiety szybowe łączone są klejem o bardzo wysokiej odporności – takim samym, jakiego używa się przy produkcji fasad aluminiowych. Tym samym możemy cieszyć nowoczesny, jasnym, a zarazem energooszczędnym wnętrzem.

Okna narożne są odpowiedzią na oczekiwania architektów oraz inwestorów, którzy poszukują pięknych i praktycznych rozwiązań. Dzięki nim wnętrze jest optymalnie doświetlone, efektowne oraz bardziej przyjazne w użytkowaniu. Te nowatorskie konstrukcje wykraczają poza tradycyjne wyobrażenie o budynkach, dzięki czemu wciąż intrygują i przykuwają uwagę.

Poprzedni artykułRenowacja od góry do dołu. Odnawiamy wewnętrzne schody drewniane
Następny artykułTaras gotowy na wiosnę – produkty do czyszczenia i zabezpieczenia powierzchni drewnianych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj