Pedicure leczniczy – co warto wiedzieć?

Pedicure podologiczny, nazywany także leczniczym to bardzo przydatny zabieg, który dotyczy nie tylko pielęgnacji, ale także leczenia stóp. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na jego temat, a także głównymi korzyściami.

Jakie korzyści daje pedicure podologiczny?

Pedicure Gdynia to bardzo dobre rozwiązanie dla każdego. Wybierając się na taki zabieg, można nie tylko upiększyć swoje stopy, ale też zadbać o nie i wyleczyć wszelkie dolegliwości. Często małe zmiany na skórze są błędnie identyfikowane, i nieleczone mogą prowadzić do większych komplikacji. Wykrycie w porę może doprowadzić do ich wyleczenia. Podolog dokładnie zapoznaje się z sytuacją i troszczy się o stopy z wyjątkową dbałością.

Jak przebiega zabieg?

Pedicure leczniczy Gdynia to zabieg, który jest przeprowadzany wieloetapowo. W pierwszej kolejności lekarz analizuje stan stopy, a także całą budowę układu ruchowego, który bezpośrednio wpływa na to, w jaki sposób się stawia stopy oraz np. na powstawanie zrogowaceń.

Kolejnym etapem jest odciążenie stopy za pomocą frezarki oraz usuwanie zmian w skórze przy pomocy specjalnych, sterylnych narzędzi, które są przeznaczone specjalnie do tych celów. Następnym etapem jest dokładna i fachowa obróbka paznokci oraz stosowanie właściwych kremów i specjalistycznych preparatów, które mają działanie pielęgnacyjne.

Jakie efekty daje pedicure leczniczy?

Niezależnie od problemów i od stanu stóp, nawet w najbardziej trudnych sytuacjach efekt jest widoczny bardzo szybko. Stopy prezentują się o wiele lepiej, a wszelkie dolegliwości znikają. Warto jednak zaznaczyć, że w przypadkach bardzo poważnych, sam zabieg jest niewystarczający. Czasem trzeba poddać się kontroli lub zdecydować na kilka dodatkowych wizyt po zabiegu.

Kto powinien zdecydować na pedicure leczniczy?

Na pedicure leczniczy może się zdecydować każdy. Jednak warto zaznaczyć, że pierwszej kolejności jest to propozycja dla osób chorych na cukrzycę, którzy mają mniejsze lub większe problemy ze stopami. Jest to bardzo ważne, ponieważ w takich sytuacjach niezadbane stopy mogą doprowadzić do poważnych powikłań.

Podstawowy zabieg podologiczny to także dobre rozwiązanie dla osób z nadwagą, a także dla kobiet w ciąży. Nagły przyrost wagi i jednoczesne powiększenie stóp o jeden lub dwa rozmiary to duże ryzyko powstania otarć, uszkodzeń oraz poważnych zmian.

Na medyczny pedicure mogą się też zgłosić osoby z takimi problemami jak np. obrzęki wokół paznokcia, wrastająca płytka paznokcia, otarcia i rany, które się nie goją, odciski, a także bolesne i pękające pięty.

Pedicure leczniczy powinien przeprowadzać tylko wyszkolony podolog, który zna się na swojej robocie, wie jak bezpiecznie przeprowadzić zabieg i uporać się z problemem, a także sprawić, że nie będzie on nawracał. Warunkiem pozbycia się dolegliwości jest także stosowanie się do zaleceń podologa i dalsza pielęgnacja stóp we właściwy sposób w zaciszu swojego domu. Jest to bardzo ważne, aby problem nie nawrócił ze zdwojoną siłą.

Poprzedni artykułTop 5 świetnych pomysłów na zakup prezentu dla mężczyzny z okazji mikołajek
Następny artykułBułki – śniadaniowy ulubieniec Polaków

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj