Podolog dla osób starszych

Osoby starsze zasługują i często wymagają specjalnej opieki. Wraz z postępem wieku, ludzie mają coraz więcej różnych dolegliwości. Problemami, z którymi często się zmagają, są zmiany na skórze i paznokciach stóp. Ponadto samodzielna ich pielęgnacja jest w wielu przypadkach niemożliwa. Jakie dolegliwości najczęściej dotykają seniorów oraz jak sobie z nimi radzić?

Najczęstsze problemy podologiczne seniorów

Wraz z wiekiem pojawiają się różne schorzenia oraz zmiany w obrębie stóp, które wymagają profesjonalnej opieki. Należy do nich m.in. deformacja kształtu i grubości płytki paznokci. Często występuje nadmierne rogowacenie i bolesne pękanie skóry, zwłaszcza na piętach. Zgrubienia, modzele, nagniotki zdarzają się bardzo często przy deformacji kości kończyn dolnych. Te oraz inne dolegliwości to problemy, z którymi senior sam nie jest w stanie sobie poradzić. Często zdarza się, że osoby starsze mają ograniczoną motorykę i nie są w stanie dosięgnąć do swoich stóp, aby móc o nie zadbać. Ponadto słaby wzrok zmniejsza precyzyjność ruchów, przez co łatwiej o zranienia. Niektóre choroby takie jak cukrzyca, nadciśnienie czy otyłość powodują, że zabiegi trzeba przeprowadzać w odpowiedni sposób, aby nie pogorszyć stanu zdrowia. Najlepszą możliwością jest skorzystanie z usług profesjonalisty. Podolog Bydgoszcz zadba o skórę i paznokcie stóp, oraz udzieli informacji jak utrzymać odpowiedni stan ich zdrowia.

Pedicure medyczny zalecany osobom starszym

Bolesne zmiany na stopach wpływają na obciążenie stawów oraz kręgosłupa. Niestety odbierają one radość z ruchu, który jest tak istotny w każdym wieku. Dzięki zabiegowi podologicznemu wykonanemu u dobrego specjalisty osoba starsza będzie mogła znów cieszyć się ruchem. Dzięki profesjonalnym narzędziom oraz odpowiednio dobranym preparatom podolog Bydgoszcz:

  • usunie modzele, nagniotki oraz odciski,
  • zredukuje i nawilży zrogowaciały naskórek,
  • wykona zabiegi leczące pękające pięty,
  • pomoże w gojeniu się ran (szczególnie ważne u cukrzyka),
  • doradzi jak pielęgnować stopy w domu,
  • wyleczy grzybice.

Odpowiednio i regularnie wykonywane zabiegi podologiczne umożliwiają zredukowanie wielu zmian i schorzeń stóp oraz sprawiają, że skóra jest gładka, jędrna i estetyczna. Dzięki temu codzienne spacery czy wyjścia w otwartych butach nie są już problemem.

Pielęgnacja paznokci u seniora

Często występującymi dolegliwościami u osób starszych są zmiany w grubości, kształcie oraz sprężystości płytki paznokcia. Może dochodzić do zgrubienia i zawijania w głąb palca, pękania i kruszenia płytki, przebarwień, deformacji, a nawet wrastania. Konieczne jest odpowiednie opracowanie, przycięcie paznokci oraz stosowanie dobrze dobranych preparatów, co zmniejszy ryzyko wystąpienia tych schorzeń.

Profesjonalna opieka podologa

Osoby starsze często mają różne problemy podologiczne w obrębie skóry stóp i paznokci. Coraz łatwiej o urazy czy zmiany, a gojenie się ran nie zachodzi już tak szybko. Aby unikać i niwelować problemy utrudniające codzienne funkcjonowanie, zaleca się regularne wizyty u dobrego specjalisty. Podolog w sposób fachowy i bezpieczny wykona zabiegi lecznicze, regeneracyjne i pielęgnacyjne, a dzięki temu stopy seniora będą znów w dobrej kondycji.

Poprzedni artykułJak zrobić paznokcie matowe – 2 proste sposoby
Następny artykułJakie drzwi wewnętrzne wybrać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj