Top 6 gier edukacyjnych dla dzieci

Rodzinne leniuchowanie nie musi być nudne. Może być czasem przeznaczonym na rozwój poprzez zabawę. Poszukujesz sprawdzonych pomysłów na spędzanie czasu w domu ze swoim dzieckiem? Koniecznie sprawdź, jakie propozycje przygotowaliśmy właśnie dla ciebie.

Numer 1: Gry motoryczne

Pierwszą naszą propozycją są gry motoryczne, czyli takie, które rozwijają umiejętności manualne dziecka. To na przykład takie gry edukacyjne dla dzieci jak „Operacja” czy „Chirurg”.

Tego typu planszówki z elementami interaktywnymi uczą cierpliwości, a dodatkowo zachęcają najmłodszych do podejmowania wysiłku.

Numer 2: Gry edukacyjne dla dzieci, które poszerzają horyzonty

W naszym zestawieniu umieściliśmy również takie zabawy dla dzieci, które szczególnie będą rozwijać ich umysł. Chodzi tutaj o planszówki z pytaniami i odpowiedziami z zakresu wiedzy ogólnej. Oczywiście muszą być one dostosowane do wieku dziecka, informacja o tym zawsze znajduje się na pudełku.

Gry typu „Szybkie myślenie” lub „Bystry umysł” gwarantują edukację poprzez zabawę. Dziecko uczy się w ten sposób szybko kojarzyć fakty i odważnie dzielić się swoją wiedzą, dodatkowo poznaje wiele ciekawostek ze świata nauki, przyrody, geografii itd. Planszówki ćwiczące sprawność umysłu to świetna zabawa nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych.

Numer 3: Gry z motywem dotarcia do celu

Któż nie lubi zdrowej rywalizacji? Dzieci już od najmłodszych lat uwielbiają ze sobą konkurować, mierzyć swoje siły i walczyć o nagrodę, jakakolwiek by ona nie była. Te potrzeby mogą być zaspokojone przez gry planszowe z motywem dotarcia do celu.

To wszelkie te zabawy z pionkami, planszą z przeszkodami, dużą ilością pól i upragnioną metą. W drodze do celu często odpowiada się na pytania, wykonuje się dodatkowe aktywności itd. Takich planszówek jest mnóstwo, a do przykładowych zaliczają się m.in. „Hippocampus. Było sobie życie” i „Czerwony kapturek”.

Numer 4: Gry sprzyjające zapamiętywaniu

Gra „Memory” to doskonały wybór dla tych rodzin, które chcą poćwiczyć i rozwinąć pamięć krótkotrwałą. Chodzi w niej o zapamiętywanie obrazków, symboli, liter, cyfr lub wyrazów.

Taka gra może składać się z kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu elementów, więc ważne jest to, by dobrać odpowiednią wersję do potrzeb i umiejętności dziecka.

Numer 5: Gry na refleks

Czasem w życiu liczy się szybka reakcja i spostrzegawczość. Poza tym im większy refleks, tym lepsza jasność umysłu. Warto więc poświęcić czas na zabawy dla dzieci w stylu „Jungle Speed”.

W tej grze motorycznej chodzi o to, by jak najszybciej pozbyć się swoich kart, a żeby to zrobić, trzeba w odpowiednim momencie złapać drewniany totem. Jeśli natomiast gracz zrobi to w złym momencie, będzie musiał wziąć karty od swoich przeciwników, co oddala go od wygranej.

Numer 6: Gry rozwijające konkretne umiejętności

Świetnie sprawdzają się też takie zabawy dla dzieci, które rozwijają konkretne umiejętności.

Przykład? Gra edukacyjna „Gotowanie”, w której dziecko ma szansę zapoznać się z nazwami produktów spożywczych, a nawet poznać pierwsze przepisy kulinarne. Pomagają w tym kolorowe ilustracje i ciekawie napisane wskazówki.

Poprzedni artykułJak wybrać najlepszy prezent na Dzień Kobiet?
Następny artykułŚliczne pieluszki dla niemowląt

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj