Laser Tag, czyli paintball laserowy, na czym polega?

Klasyczna paintballowa rozgrywka bywa bolesna, brudna i wymaga dużej ilości sprzętu. Świetną alternatywą dla tradycyjnego paintballu jest laser tag. To doskonała i bezpieczna zabawa dla dużych i małych. Jak wygląda i na czym polega tzw. laserowy paintball?

Laser tag. Na czym to polega?

Laser tag w rzeczywistości ma niewiele wspólnego z wiązką lasera, a paintball laserowy to tylko potoczna nazwa. Działanie sprzętu wykorzystywanego w grze opiera się o falę podczerwieni, prawdziwy laser nie jest wykorzystywany.

W rozgrywce laser tag, zamiast fizycznych naboi z farby, wykorzystuje się kodowany sygnał świetlny, który wysyła replika broni, a odbiera czujnik zainstalowany w opasce umieszczonej na głowie zawodnika.

Jak wygląda rozgrywka? Zasady laserowego paintballu

Przed rozpoczęciem gry należy wyłonić dwie drużyny i wyposażyć je w sprzęt: każdy otrzymuje broń oraz opaskę z czujnikami. Punkty zdobywa się przez trafienie innego uczestnika zabawy wiązką podczerwieni – atrapa broni namierza czujnik w opasce. Przebieg rozgrywki oraz wyniki drużyn rejestruje dedykowana aplikacja do zarządzania grą. Zabawa może toczyć się na specjalnej arenie bądź na świeżym powietrzu, w lesie czy parku. To świetna rozrywka dla najmłodszych, oferowana np. podczas wakacyjnych obozów. W odróżnieniu od klasycznego paintballu laser tag nie wymaga specjalnego kostiumu, wystarczy wygodne obuwie i niekrępujący ruchów strój.

Czysto i bezpiecznie. Zalety laserowej rozgrywki

Jakie zalety ma laser tag i dlaczego warto wybrać ten wariant paintballowej bitwy? To przede wszystkim bezpieczna wersja rozgrywki, nie wymaga użycia ochronnego sprzętu ani masek. Warto dodać, że laser tag nie brudzi ubrań i nie powoduje siniaków ani uczuleń. Możemy grać w dowolnym miejscu, bez obaw o osoby postronne i zniszczenia w otoczeniu.

Ponadto, w laserowym paintballu nie kończy się amunicja, fale światła nie wyczerpują się, co zapewnia dłuższą i płynną zabawę. Po skończonej zabawie możemy dokładnie prześledzić wyniki poszczególnych drużyn i zawodników w aplikacji – w ten sposób unikniemy nieczystych ruchów oraz niepotrzebnych nieporozumień w kwestii werdyktu.

Kto może uczestniczyć w grze? Świetna zabawa dla każdego

Laser tag to doskonałe urozmaicenie dziecięcych wakacji, urodzinowej imprezy, integracji z pracy czy wieczorów kawalerskich – zabawa jest udana i pełna emocji bez względu na wiek uczestników. Laserowy paintball to szczególnie uwielbiana rozrywka przez dzieci i młodzież. Stanowi idealną okazję do aktywnej zabawy na świeżym powietrzu, praktykowania współzawodnictwa i rozwijania umiejętności strategicznych.

Może okazać się świetnym pretekstem do zawarcia nowych przyjaźni oraz zintegrowania nowej grupy szkolnej czy kolonijnej. Dzieci rywalizują, ale by wygrać, muszą współpracować, a zwycięstwo mogą świętować w zorganizowanym po rozgrywce pikniku czy ognisku.

Poprzedni artykułPortfele męskie w skórzanym wydaniu
Następny artykułNajlepsze zabawki dla małego miłośnika traktorów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj