Wybór idealnej elektronicznej niani dla dziecka – poradnik rodzica

Mały człowiek wymaga uwagi niemal przez całą dobę. W zapewnieniu bezpieczeństwa noworodkom pomaga niania elektroniczna. Młoda mama nie musi cały czas czuwać przy łóżeczku lub kołysce, ponieważ uzyskuje podgląd na dziecko na ekranie urządzenia, niezależnie w jakim pokoju aktualnie się znajduje.

Czym wyróżnia się niania elektroniczna?

Nianie elektroniczne składają się z układu dobrej jakości kamer oraz mikrofonów, które po uruchomieniu monitorują wybrany fragment przestrzeni, zwykle jest to oczywiście śpiące w łóżeczku lub kołysce dziecko.

 Niania w elektrycznym wydaniu jest w stanie zbierać dźwięk z otoczenia oraz przesyłać obraz do urządzenia odbiorczego. Często jest nim aktualnie smartfon lub tablet, co pozwala na ograniczenie mnożenia dodatkowych urządzeń w domu.

 Elektroniczne nianie występują w różnych wariantach, także z monitorem oddechu, który alarmuje, gdy dziecko przestaje oddychać. Jest to skuteczne zabezpieczenie przed tzw. śmiercią łóżeczkową.

Na jakie parametry techniczne trzeba zwrócić uwagę kupując nianie elektroniczne?

Jest kilka kluczowych parametrów, na jakie trzeba zwrócić uwagę decydując się na zakup niani elektrycznej:

  • zasięg – jeśli nadawanie sygnału odbywa się w formie kodowanej, jakość nie ulega zmianie, w zależności od tego, jak od siebie oddalone są urządzenia nadawcze i odbiorcze. Odległość zwykle wynosi kilkaset metrów;
  • dostępne kanały – im więcej jest dostępnych, tym łatwiej jest znaleźć ten, który nie posiada żadnych zakłóceń;
  • zasilanie – najlepsza jest elektroniczna niania, która posiada kilka źródeł zasilania: baterie, akumulator, ładowanie bezpośrednio z zasilacza;
  • sposób montażu – istotne jest, aby urządzenie zostało solidnie zamocowane, bez ryzyka upadku na głowę dziecka. Najlepsze są nianie, które można zawiesić na ścianie lub przymocować za pomocą solidnych pasków.

Podsumowując, elektroniczne nianie dla dzieci nie tylko przynoszą ulgę rodzicom, umożliwiając monitorowanie malucha na odległość, ale także wprowadzają nową jakość w dbanie o bezpieczeństwo najmłodszych. Dzięki funkcjom takim jak dwustronna komunikacja, czujniki ruchu czy monitorowanie temperatury, elektroniczne nianie stanowią nieocenioną pomoc w codziennej opiece nad dzieckiem. Rzecz jasnanigdy nie zastąpi pełnej uwagi rodzica, ale stanowi ważną pomoc w dbaniu o bezpieczeństwo dziecka. 

To nowoczesne rozwiązania, które nie tylko zwiększają spokój i komfort rodziców, ale także wspierają zdrowy rozwój najmłodszych członków rodziny. Są inwestycją w spokojny sen i pełne bezpieczeństwo, co czyni je niezbędnym elementem wyposażenia dla nowoczesnych rodziców.

Duży wybór elektronicznych niani znajdziesz w sklepie Techchsat24.pl. Zapraszamy!

Poprzedni artykułWózek dla dziecka – jak wybrać ten właściwy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj